Diş kaşıyıcı nasıl olmalı?

Tüm bebeklerin diş çıkarma döneminde damakları şiddetli bir biçimde kaşındığı açısından, bebekler ellerine geçen her şeyi ağızlarına götürerek damaklarını kaşırlar. Bebeklerin her bulduğunu ağızlarına götürmesi sizlerinde bildiği ve tahmin edebildiği gibi mikropların vücuda girmesine ve enfeksiyon hastalıklarının görülmesine sebebiyet olur. Bu nedenler bebeklerin damaklarını kaşımaları açısından geliştirilmiş diş kaşıyıcı ürünlerden satın alınmalıdır. Ancak diş kaşıyıcı alırken dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar bulunuyor. İşte ebeveynlerin diş kaşıyıcı alırken dikkat etmeleri gerekenler:

Doğru diş kaşıyıcılar ile bebeklerinizin kolay ve sağlıklı bir biçimde damaklarındaki kaşıntıyı giderebilir, ağrı ve acıma hissini en aza indirebilirsiniz. Bunun açısından diş kaşıyıcı satın alırken alacağınız ürünün plastik ya da boyalı olmamasına dikkat etmelisiniz. Temiz ve sağlıklı malzemeler kullanılarak yapılmış olan diş kaşıyıcılar, bebeğinizin sağlığı açısından büyük önem taşır.

Uzmanlar dünyanın en antibakteriyel maddesi olan gümüşten yapılmış diş kaşıyıcıların satın alınmasını önermekteler. Gümüş diş kaşıyıcılarının saf olmasına, kaplama olmamasına da dikkat edin. Sağlıklı gümüş diş kaşıyıcıları sayesinde hem içiniz kolay etmiş olacak hem de size bir hatıra kalacaktır. Çünkü bebeğiniz bu ürünü kullandıkça ve dişleri çıkmaya başladıkça ürünün üzerinde bebeğinizin diş işleri kalacaktır. Bu da sizin açısından güzel bir hatıra olur.

 

Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne geni rahatsızlıkları, anne sağlığı ve biyolojik ebeveyn hakkında bilgiler sunulmuştu.