El Bakımının Püf Noktaları

El Bakiminin Puf Noktalari El, güzelliğimizin en önemli unsurlarından biri. El bakımı çoğumuz tarafından özen gösterilmeyen bir bakımdır, ancak el güzelliği çoğu insanın dikkat ettiği ilk şeydir. Bu nedenle, el bakımının inceliklerinden, püf noktalarından bahsedebileceğimiz bir yazı yazmak istedik. Bu tavsiyemiz sayesinde el bakımınızı daha kolay yapabilir ve daha bakımlı ellere kavuşabilirsiniz.

Ellerinizin yumuşak olmasını istiyorsanız onlara düzenli şekilde bakım yapmalısınız. Nemli ve bakımlı eller için en az haftada bir defa ellerinize kalın bir tabaka halinde vazelin sürerek pamuklu bir eldiven giyin ve gece böyle uyuyun. Gece boyunca elleriniz beslenecek ve elleriniz daha yumuşak olacaktır. Yüz maskelerinin fazlalıklarını ellere uygulamak da çok güzel bir yöntemdir. Özellikle kil ellerin bakımından çok güzel sonuçlar vermektedir.

Avuç içleri vücudun en kuru kısımlarından biridir, çünkü burada cildi korumak için ortaya çıkarılan sebum ismi verilen yağlı maddeyi çıkarabilecek bir salgı mekanizması bulunmamaktadır. Bu nedenle avuç içlerini nemlendirmeniz gerekmektedir. Üstelik yaşlanma belirtisi olarak ellerdeki kırışıklıklar giderilmesi daha zor bir yapıdadır bu nedenle erkenden önlem almak en iyisi olacaktır. Şayet yüzde çeşitli operasyonlarla belirtiler saklansa dahi, ellerdeki kırışıklıklara hiç bir müdahale yapılamamaktadır.

Ellere bakım yaparak yaşlanmasını engellemek çok kolaydır. Bu nedenle yaşlılığa karşı önlem alırken, yapabileceğiniz en basit şey olan el bakımını aksatmamanızı tavsiye ederiz. Su ellere maalesef zararlıdır. Günlük yaptığımız ev işlerinde kullanılan detarjanlar, temizlik maddeleri elleri yıpratır ve çeşitli deri problemlerine neden olabilir. Bu nedenle temizlik yaparken, kimyasallara temas ederken yapmanız gereken eldiven takarak ellerinizi korumak olmalıdır. Güneş, yağmur, soğuk, deniz ve toprak elleri yıpratır bu nedenle ellerinize günlük nemlendirici bakım uygulamalısınız.