3 Saat Diyeti ile Zayıflamak Hayal Değil

3-saat-diyeti

Zayıflamak isteyen bay ve bayanlara 3 saat diyetini uygulamalarını öneriyoruz. Beslenme uzmanı olan Jorge Cruise tarafından yazılmış “üç saat diyeti” dengeli ve düzenli bir beslenme şekli ile sizlere zayıflamanın hayal olmadığını göreceğinize inanıyoruz. Yaptığınız diyetlerdeki gibi aç kalıp ya da en sevdiğiniz yiyeceklerden uzak durup hayatınızdan çıkarmak, kilolarınızdan kurtulmaya yetmiyor.  Nasıl başarılı bir şekilde kilo verilir?

99-56658635370484855661212

Başarılı bir şekilde zayıflamanın sırrı zamanlama. Yani ne tükettiğiniz değil de ne zaman tükettiğiniz. Üç saat diyetinin önemli bir kuralı var. Oda öğünlerinizin arasına üç saatten fazla bir sürenin girmesine izin vermemek olacaktır. Uzmanlara göre öğünlerin arasına üç saatten uzun bir süre olduğunda, vücudumuzun doğal açlık savunma mekanizması harekete geçiyor. Vücudumuz açlık yaşadığını varsayarak, metabolizmamızın devamlılığını garanti etmek için kalori bakımından zengin yağ dokularını koruma altına alıyor ve bunun yerine enerji üretmek için kas dokusunu kullanmaya başlıyor. Sağlık yazarımız Cruise ne yiyeceğinize sizin karar vermenizi istiyor. Lakin kendi mantığınıza  göre sağlıklı seçimler yapıp kızartmalardan uzak durmalı, mümkün olduğu kadar un, şeker, katı yağ içeren besinler tüketmemelisiniz. Cruise göre 3 saat durumu uyarınca üç saatte bir yemek yeme alışkanlığı Baz metabolik hız değerlerini çok daha yüksek düzeylere taşıyor. Bu diyet sayesinde günün sonunda daha fazla kalori yakılabiliyor. Enerji düzeylerinde artış olduğu için yemek yeme isteğimizde de azalma oluyor. Bu rejime destek olan bir başka teori ise düzenli öğün ve sıkça tüketildiğinde beynimizin vücudumuza yağ depolaması için sinyaller göndermeyeceği yönündedir.

Adsız

İşte alternatif 3 saat diyeti; Yataktan kalkıp uyandıktan sonra bir saatlik süre sonrasında kahvaltınızı yapın. Üç saat içerisinde tekrar yemeğinizi yiyin. Böylece gün boyunca üç saat aralıklarla gün boyunca besin tüketin. Uyumadan 3 saat önce ise yemek yemeyi kesin.

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

diyet, 3 saat diyeti, 3 saat diyeti nasıl yapılır, sık sık az az yemek, 3 saat diyeti nedir, 3 saat diyeti ile zayıflama, diyet nedir, diyet nasıl yapılır