40 Yaş Üstü Kadınlar Bunlara Dikkat Edin!

Yaşın ilerlemesi ile birlikte hem kadınların hem de erkeklerin vücudunda birtakım değişiklikler doğamız gereği meydana gelmektedir. Özellikle alınan fazla kilolar vücutta oluşan sarkmalar ve cildin kırışması mutlaka hepimizin karşıılaşacağı yaşın ilerlemesine bağlı olarak gelişen durumlardan biridir. Daha çok 40 yaşından sonra belirgin şekilde kendini gösteren bu olumsuzluklar ne yazık ki yaşlanmanın bazı göstergelerinden biridir.

Özellikle kadınlar 40 yaşından sonra vücutta hormonel dengenin değişmesi ile birlikte bazı sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Kimi zaman vücudunda ki bazı oluşan problemlerden şikayetçi olan bayanlar kimi zaman ise bazı organlarında oluşan sağlık problemlerinden ötürü tedirgin olmuşlardır. Ancak 40 yaşın üzerinde olan bayanların bazı önlemleri almaları daha sağlıklı bir vücuda ve sağlıklı bir yaşama sahip olmalarına yardımcı olacaktır.

40 yaşın üzerinde ki kadınlar yüksek tansiyon, obezite, sigara ve alkol kullanımı, hareketsiz yaşam, diyabet, stres ve menapoz bazı hastalıkları tetikleyecek faktörlerden biridir. Daha çok meme kanseri, kalp damar hastalıklarında, rahim kanseri gibi bazı hastalıklarda görülen artışın özellikle 40 yaş üzerinde olan kadınlarda ortaya çıktığı uzmanlar ve bazı bilimsel araştırmalara dayalı olarak ortaya çıkmıştır. Bunun dışında meme kanseri riski 40 yaş üzeri kadınlarda genç yaşlardaki bayanlara nazaran görülme ihtimalinin 4 kat daha fazla olduğu ortaya çıkmıştır.

Ancak bu durum karşısında bazı önlemleri almak ise yine kadınların kendilerine düşmektedir. Özellikle sık miktarda kullanılan sigara ve alkol bağımlılığı ne yazık ki birçok hastalığın temel nedenlerinden biri olmuştur. Bu nedenle en kısa sürede alkol ve sigarayı tamamen hayatınızdan çıkarmanız sağlık anlamında kendinize yapabileceğiniz en doğru karar olacaktır. Bunun dışında belirli aralıklar ile sağlık kontrollerini yaptırmanız özellikle meme kanserine ve rahim kanserine karşı erken önlem almanıza yardımcı olmaktadır. Bu nedenle eğer 40 yaş üstü bir bireyseniz en az 6 ayda bir kontrollerinizi yaptırmaya ve sağlıklı beslenme koşullarını ihmal etmemeye dikkat ediniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

kadın hastalıkları, meme kanseri, rahim kanseri, kadınlarda sağlık, kadınlarda bakım, 40 yaş üstü, 40 yaş ütünde nelere dikkat etmeli, sağlık, sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam, genel sağlık, sağlığı koruma yöntemleri, nasıl sağlıklı kalabilirim, sağlık ve beslenme, doğru besleme, sağlıklı beslenme