Ağız içi Yaralarından Kurtulmak İçin 6 Etkili Yol

Ağız içi yaralarından muzdarip olan siz değerli okuyucularımız için bu iltihapların çözümüne yönelik bir tarifler vereceğiz.

Ağız içi yaraları ağzımızda çıkan küçük ama can sıkıcı iltihaplanmalardır. Aft olarak da bilinirler. Tam olarak belirlenmemekle birlikte midede oluşan rahatsızlıklar, hormonsal düzensizlikler, stres, asitli yiyecekler bu yaraların nedeni olabiliyor.
Ağız içi yaralarından muzdarip olan siz değerli okuyucularımız için bu iltihapların çözümüne yönelik altı adet tarif vereceğiz. Hangisini uygulayacağınız size kalmış. Tedaviyi uygularken sizlere tavsiyemiz yaranızı acıtacak yiyecekleri tüketmemeniz olur.

Ağız içi yaralarından kurtulmak için 6 etkili yol
1. Dut suyu ağız yaraları için etkili bir yöntemdir. Ağız içi yaralarınızdan kurtulana kadar her sabah dut suyu içebilirsiniz.
2. Zerdeçal bitkisi de ağız yaralarına iyi gelir. Zerdeçal tozunu su ile macun haline getirip yaralarınıza sürebilirsiniz.
3. Bir çay kaşığı kadar sodyum bikarbonatı su ile karıştırıp elde ettiğiniz karışım ile günde üç veyahut dört kez gargara yapabilirsiniz.
4. Bir tatlı kaşığı kadar kaya tuzunu ılık su ile karıştırıp elde ettiğiniz karışım ile gargara yapabilirisiniz. Diğeri gibi günde üç ya da dört gün yapabilirsiniz lakin yarım dakikadan az yapmadığınızdan emin olun
5. Fesleğen bitkisi de ağız içi yaralarına iyi gelir. Sabah ve aşksam fesleğenden bir tutam çiğneyebilirsiniz.
6. Son çözüm önerimiz de bir bardak kaynayan suya bir çorba kaşığı sumak ile karıştırıp kaynatın. Üç dakika kaynadıktan sonra soğumaya bırakın. Elde ettiniz kür soğuyunca bu kür ile gargara yapınız. Günde üç ya da dört kez tekrarlayınız.

Ağız içi yaralar küçük olsalar da insan hayatını olumsuz etkiler. Umarız hemen iyileşir ve sevdiğiniz yemekleri rahatça tüketebilirsiniz.