Büyük Beden Giyim

Günümüzün en büyük problemlerinden biri olan şişmanlık yani obezite kişilerin canını sıkan başlıca konulardan. Yarattığı fiziksel sorunların yanında obezite, sosyal hayata da gem vurmaktadır. Fazla kilolular sosyal yaşamdan istediklerini alamadıkları için hayata kapanık bir hale dönmeye başlamaktadır. Fazla kilolu, büyük beden giyen kişilerin giyim problemi de sosyal hayatta sıkıntı çektiği konulardan sadece biri. Biz de bu konu ile ilgili bir yazı yazıp, büyük beden giyenlere yardımcı olmayı amaçladık.Buyuk Beden Giyim

Büyük beden giyen kişilerin kıyafet bulamamaları söz konusu ancak buldukları kıyafetlerin yaşlarına ve zevklerine uygun olmaması nedeniyle de büyük bir gelirim yaşarlar. İstedikleri stilde kendi iç dünyalarını yansıtabilecek modaya uygun kıyafet bulamamaları, bu kişilerin kendilerini kötü hissetmesine neden olur. Bu nedenle size önerimiz değişen çağa ayak uydurup uzun alışverişler yapıp, kıyafet deneyerek moralinizi bozmak yerine internet üzerinden araştırma yapıp, size uygun kıyafet örnekleri olan bir-kaç mağaza belirlemek ve daha sonra ziyaret edip alışverişi gerçekleştirmek olacak. Böylelikle hem zaman kaybetmezsiniz hem de arayıp bulamama sendromunu  yaşamazsınız. Üstelik internet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz çok fazla büyük beden sitesi var. Hem uygun fiyata hem de zevkinize uygun kıyafetlere bu şekilde ulaşabilirsiniz. Eski tarz alışveriş size uygun bir yöntem olmayabilir, bu nedenle yeni tarz internet alışverişini deneyimlemekten korkmayın.

Kıyafetlerinizi seçerken vücudunuzu,proporsiyonuzu iyi belirmeye özen göstererek daha iyi görünebilirsiniz. Böylelikle hem daha zayıf görünebilir hem de daha şık olabilirsiniz. Bölgesel kilolarınızın  nerelerde biriktiğini iyi belirlemek önceliğiniz olmalı. Örneğin bölgesel kilolarınız göbek üzerinde yoğunlaşıyorsa bel bölgesi bol olan dökümlü kıyafetler tercih ederek daha rahat ve daha şık bir kıyafet seçebilir, daha zayıf gözükebilirsiniz. Dikine çizgili dizaynlar sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Enine çizgili ve  puantili kumaşlar sizin tercih etmemeniz gereken türlerdir. Bunlar olduğunuzdan daha kilolu gözükmenize neden olacaktır. Büyük desenli kıyafetlerden uzak durun daha minimal ve daha sadece desenli kıyafetler siz de daha hoş görünecektir. Aksesuar kullanımı fazlalıklarınızı gizlemede oldukça etkilidir. Büyük kalçaları gizlemek için uzun ve iri çantalar, göğüs bölgelerini gizlemek için şallar işinizi görebilecek ve şıklığınıza şıklık katacak unsurlardır.