Büyük Beden olmaktan Sıkılmadınız mı?

büyük bedenBelki de küçüklükten bu yana ailenizin ve annenizin sizleri “tombişim tombişim” diyerek sevmesi ileri ki yaşlarınız da büyük kilolara sebep olmuş olabilir. Fakat artık annenizin kuzusu olduğunuz dönemin geçtiğini varsayarak kendiniz için bazı programlar yaparak bu kilolarınızdan kurtularak giyim mağazaların da büyük beden kıyafetler aramak zorunda kalmayabilirsiniz. Bu sadece sizin elinizde olup, yardımcı olacak etken ise sizlerin psikolojisi ve iradesidir.

Fazla kilolar, şişmanlık, Obezite olarak bir çok isim verilen bu kötü görüntünüzden kurtulmanın zamanı gelmedi mi? Artık  zevk için değil yaşamak için yemek yemek felsefesini beyninizin bir köşesine yazmanız gerekiyor. Çünkü sürekli olarak ağzınızı doldurucu besinlerin sizlere fazla kilolar olarak geri dönmesine sebep oluyor. Hantallığı, uyuşukluğu ve tembelliği de bir kenera bırakın ve sizler için hazırladığımız programı uygulamak için harekete geçin.

İlk etapta evde yemek yapamadığınız da tek telefonla sipariş ettiğiniz fastfood ürünlerini tamamen aklınızdan silin. Hemen rehberinizde ki tüm fastfood numaralarını tamamen silin ve artık sağlıklı bir yaşam için yeni bir adım atmış olun. Çünkü bu fastfood ürünlerinin içerisinde ki yağ miktarlarını bilseniz bir daha dükkanın önünden bile geçmezsiniz. Tüm kilolarınıza en büyük sebep bu fastfood ürünleridir.

İkinci etabımıza geçecek olursak yemek yeme alışkanlığımızı değiştiriyoruz. Artık Günde sadece üç öğün tüketiyoruz ve karnımızın patlama noktasına gelene kadar değil, hafif aç kalacak şekilde yemekler tüketiyoruz. Çünkü bu yazıyı okuyan ve bu uygulamaya geçen kişiler fazla kilolara sahip olduğunu varsayarak yazdığımız için mevcut kilolarınızdan da kurtulmak gerekiyor. Bu yüzden her gün biraz aç kalacaksınız. Ama korkmayın, sağlığınız tehlikeye girmez aksine daha sağlıklı bir hal alacaksınız.

Üçüncü Etap Fazla uyumaya son vereceksiniz, günde max 8 saat min. 5 saat uyuyarak gününüzü tamamlamanız idealdir. Çünkü hareketsizlik de kilolara büyük sebebiyet vermektedir. Artık spor ve egzersiz yaparak bu tüm etapları desteklediğiniz sürece kilolarınızdan kurtulacak sağlıklı bir yaşam süre bileceksiniz.