Çocuğum sebebiyet kilo almıyor?

Bazı annelerin en büyük sıkıntı yaptıkları sorunlardan bir tanesi de, çocuklarının düzenli ve çok tüketmek yemesine rağmen sebebiyet kilo alamadıkları ve bu durumun bir hastalığa mı işaret ettiğidir. Uzmanlar çocukların çok tüketmek yemesine rağmen sebebiyet kilo alamadıkları konusunda açıklamalarda bulundular ve bizlerde annelerin bu meraklarını gidermek amacıyla uzmanların yaptıkları açıklamalara sayfamızda yer verdik. İşte “çocuğum sebebiyet kilo almıyor” diye yakınan anneler açısından çocukların kilo alamama sebepleri:

Çocuklar ne derece düzenli, sağlıklı ve aşırı beslenseler de lakin enerjik bir duruma sahipseler, konsantrasyon düzeyleri yüksek ise bu konuda ailelerin sıkıntıya düşmesini gerektirecek hiçbir durum söz konusu değildir. Çünkü aktivitesi yüksek olan, enerji dolu çocuklar ne derece tüketmek yerlerse yesinler, yediklerini kısa sürede yakarlar. Burada en çok dikkat edilmesi gereken husus ise, çocuğun aşırı tüketmek yemesine rağmen ani kilo kaybı yaşayıp yaşamadığıdır. Çünkü ani kilo kayıpları bir takım hastalıkları işaret eder.

]]>

Uzmanlar konsantrasyon bozukluğu yaşayan, uysal ve ani kilo kaybı olan çocukların ciddi hastalıklarına yakalanmış olma ihtimallerinin yüksek olduğunu söylüyorlar. Ani kilo kaybı yaşayan çocuklarınızı mutlak suretle uzman bir hekime göstermelisiniz. Uzmanlar aynı zamanda çocukları zayıf olan ailelerin çocukları kilo alsın diye yağlı gıdalarla beslemesine de karşılar. Kesinlikle çocuğunuz ne derece zayıf olursa olsun aşırı yağlı gıdalar tükettirmeyin. Çocuğunuzun kilo alması açısından beslenmesinde yağ oranını artırmak yerine kalori oranını artırmaya çalışın.

 

Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne geni rahatsızlıkları, anne sağlığı ve biyolojik ebeveyn hakkında bilgiler sunulmuştu.

 

]]>