Çocuklarda mide üşütmesi nasıl geçer?

Mide üşütmesi bilhassa da yaz ayları geldiği zaman çocuklarda sık görülen problemler arasında yer almaktadır ve bunun sebebi de yazın geceleri uyurken havanın sıcak olmasından dolayı çocukların üstünü örtmemek lakin sabaha karşı havanın soğumasıyla üstü aleni olan çocukların üşümesidir. Geceleri hava ne derece sıcak olursa olsun sabaha karşı ayaz bir ortam oluşur ve bu da üstü aleni ve hastalıklara karşı da narin olan çocuklarımızın midelerinin üşümesine sebep olur. Peki aileler midesini üşüten çocukları açısından ne yapmalıdır? Çocuklarda mide üşütmesi nasıl tedavi edilir?

Çocuklarda mide üşütmesinin tedavisi

Midesini üşüten çocukların aileleri hemen ilaçlara sarılırlar, lakin ilaçlara sarılmadan önce mideye iyi gelen ıhlamur ya da nane limon kaynatıp çocuklarınıza vermeniz öneri ederiz. Ihlamur ve nane limon kaynatıp çocuklarınıza içirdiğiniz zaman kısa süre içinde mide sorunu ortadan kalkacak ve çocuk eski sağlığına kavuşacaktır.

]]>

Yaz ya da kış ayları hiç fark etmez çocukların aşırı bir biçimde soğuk bir şeyler tüketmesi de mide üşütmesi ile karşılaşmasına sebebiyet verir. Özellikle de soğuk içecekler ve dondurmalar çocukların midesini olumsuz etkiler. Bu durumlarda da ıhlamur çayı ve nane limon çayı sorunun giderilmesinde etkili olacaktır. Geçmeyen problemler karşısında ise uzmana başvurunuz.

 

Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne geni rahatsızlıkları, anne sağlığı ve biyolojik ebeveyn hakkında bilgiler sunulmuştu.