Çorba İle Zayıfla!

Kilo problemi ile başı dertte olanlar, bu konu ile ilgili çok fazla araştırma yapar. Bununla birlikte de yapılması gereken bütün çabaları gösterir. Spor salonlarında geçirir çoğu zamanını. Kimileri ise yağ aldırma gibi birçok yönteme başvurabilir. Ama bilinmesi gereken en önemli şey, sağlıklı beslenme kurullarını ve vücudunu tanımaktır. Bu sayede kilonuzu belirli bir süre değil, bir ömür boyu koruyabilirsiniz.

Bunun yanı sıra besin içeriklerini bilmekte sizin için çok önemli bir etki yaratacaktır. Örneğin çorbanın zayıflama üzerindeki etkileri oldukça fazladır. Pensilvanya Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, öğle ve akşam yemeklerine çorba ile başlamak tokluk hissini artırdığından içmeyenlere göre kalori alımı %20 azalabilmektedir.

Çorba içerisindeki liften zengin besinler ve sulu bir besin olması mide hacim kapasitesini doldurduğundan tokluk hissini artırmaktadır.

Çorba ayrıca öğün öncesinde tüketildiğinde mide asit salgısını dengeliyor. Besinleri sindirime hazırlıyor. Soğuk çorbalardan ziyade, sıcak çorba içmeniz bu etkiyi yaratacaktır.

ssuzmemercimekcorbasi

İçeriklerine göre besin değerleri yüksektir. Taze ve sağlıklı besinlerle yapılanlar vitamin ve mineral açısından zengindir.

İçerisine daha az tuz ve daha fazla baharat ekleyin. Hem ödem sorununu engellemek, hem de metabolizmayı hızlandırmak için etkili bir yöntem.

corbalar_nq3

Öğün olarak sadece çorba tüketilecekse içerisine yağsız tavuk, hindi, mantar ve kuru baklagil ilave edilebilir. Protein tokluk hissini artıran ve yağ kaybını hızlandıran bir besin grubudur. Tek başına yemektense sulu ve sıcak bir şekilde tüketmek diyeti olumlu bir şekilde etkilemektedir.

İçtiğiniz çorbanın içreği elbette çok önemli, az yağlı ve sebze ağırlıklı tavuk suyuna çorbalar, fazladan kalori alımını azaltmaktadır. Sakatat içerikli, bol yağlı, kremalı, pirinç ve nişastalı besinlerin olduğu çorbaları tercih etmemekte fayda var.

Sizde çorba tüketimi ile sağlıklı ve bir o kadar da doyarak zayıflayabilirsiniz.