Detoks Çayları Nelerdir?

Detoks çaylarını içmek, sağlığınızı birçok açıdan artırmada mükemmel bir yoldur ve bunları kullanmanın amacından bağımsız olarak, amaç ve yönergeleri hakkında biraz bilgi sahibi olmak önemlidir.

Detoks Çayları Nelerdir?

Detoks çayları, tipik olarak, karaciğer fonksiyonunun arttırılması, bunların laksatif etkileri, kilo verme çabalarının iyileştirilmesi veya alkol veya uyuşturucu gibi diğer hastalıklardan kurtulma gibi belirli bir amaç için tüketilen bitkisel preparatlar veya tisanlardır. İnsanların bir detoks çayı kullanmaya başlayabilecekleri pek çok farklı neden olsa da, besinsel yoğunlukları ve vücut üzerindeki belirgin etkileri onları dünya çapında çok popüler kılmaktadır.

Bununla birlikte, bu tür güçlü aktif maddeler, antioksidanlar, enzimler, mineraller ve uçucu bileşiklerle uğraşırken, bu maddeleri sağlığınızı iyileştirmek için onlara güvenmeden önce anlamak önemlidir.

 

En İyi Detoks Çayları

En popüler ve etkili detoks çayları arasında dulavratotu çayı, kırmızı yonca çayı, süt devedikeni çayı, dulavratotu çayı, zencefil çayı, kırmızı biber çayı, Nova Teatox, sarımsak çayı ve limon çayı yer alır. Bazılarına bakacak olursak:

Kırmızı Yonca Çayı

C vitamini ve A vitamininin yanı sıra çok çeşitli antioksidanlar içeren bu detoks çayı, geleneksel Çin tıbbında binlerce yıldır kullanılmaktadır. Bu çayın kanı temizlediğine ve karaciğerin işlevini iyileştirdiğine ve dolayısıyla bedenin detoksifiye olduğuna inanılmaktadır. Aynı zamanda, birçok enfeksiyonun gelişebileceği solunum yollarındaki balgam ve balgamı ortadan kaldırmak için onu içenlere de izin veren bir balgam söktürücüdür.

Zencefil çayı

Gastrointestinal sisteminiz size sorun çıkarırsa, zencefil çayının antienflamatuar, antioksidan ve detoksifiye edici özellikleri kesinlikle yardımcı olabilir. Bağırsaklarınızdaki bakteriyel ortamın dengelenmesi, bağışıklık sisteminizi tehdit edebilecek bağırsaktaki toksinlerin atılmasına yardımcı olunması da idrar söktürücü olarak davranır.

Limon Çayı

Bu çay sindirimi uyarabilir ve aynı zamanda bağırsaklarınızın genel sağlığını iyileştirecek ve kan ve vücudunuzdaki toksin düzeyini azaltacaktır. Bu bitkinin doğal anti-enflamatuar özellikleri de vardır.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Nova TeaTox bir ilaç değildir, takviye edici gıdadır!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: nova teatox nedir, nova teatox ekşi, nova teatox kullananlar, nova teatox sipariş, nova teatox detox çayı, nova teatox çayı yan etkileri, nova teatox son kullanma tarihi, nova teatox ayda kaç kilo verdirir, nova teatox fiyatı, nova teatox, nova teatox çayı, nova teatox aç karnına mı, nova teatox Ankara, nova teatox aktarlarda bulunur mu, nova teatox al, nova teatox bitki çayı, nova teatox blog

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.