Diyetteyken Kilo Veremeyenler İçin Öneriler

diyet18f34d668Kilo problemi yaşarken diyete girdiğiniz bir anda güzel bir şekilde kilo verdiniz ama devamı gelmiyor mu? Günlerdir o kilolardan başka kilo kaybı yaşayamadınız mı? Bunun nedeni büyük bir ihtimal şok diyet yapıyor olmanız. Ama beslenme şekliniz de birkaç değişiklik yaparak, bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Yapılan bu diyetler sırasında metabolizma zayıflayacaktır. Ama şu önerilere uyarsanız, diyeti bıraksanız bile kilo almazsınız ve aksine sağlıklı bir beslenme şekline geçtiğiniz için, kilo kaybı yaşamaya başlarsınız ve işte o öneriler:

Kahvaltı ve önemi:

Sabah kahvaltı etmemek daha az kalori almanızı sağlıyor gibi görünebilir ancak bu sebeple gün boyunca sürekli aç hissedersiniz. Bu yüzden sürekli ofiste ya da evde kalorili şeyler atıştırırsınız, ancak yüksek protein ve lif içeren iyi bir kahvaltı, gün boyu aç hissetmenizi engelleyebilir.

Sık atıştırmak:

Her öğününüzde yediklerinize dikkat ediyor olabilirsiniz, ancak ara öğünlerde gereksiz şeyler yiyor olabilirisiniz. Ara öğünlerde ve normal zamanlarda abur cuburu kesinlikle hayatınızdan çıkarmalısınız.

Çok fazla az yağlı yiyecek yemek:

Düşük yağlık yiyecekler diyette önemli bir yere sahiptir. Ancak düşük yağlı demek, düşük kalorili demek değildir. Eğer tabağınızda düşük yağlı bir kek varsa, bu besinin yağının yanı sıra karbonhidrat değeri ile de alakalıdır. Sağlıklı besinlerde yağ miktarına özen gösterilmelidir.

Süt ürünleri tüketmemek:

Süt, peynir, dondurma çoğu diyet yapan kişiler için tabudur ancak aslında yararlıdır. Bazı araştırmalara göre vücut yeterince kalsiyum aldığı zaman yağ yakmaya başlar. Vücut kalsiyumdan yoksunsa yağ depolamaya başlar.

Egzersize gereken önemi vermemek:

Hızlı bir şekilde kilo verdikten sonra metabolizma artık yavaşlayacaktır ama egzersiz ile yolunuza devam ederseniz. Metabolizmanızda hiçbir sorun yaşamayacak ve kilo veriminiz sağlıklı bir şekilde devam edecektir.