Diyetteyken Neden Zorlanılır?

Diyete başladınız fakat motivasyon, kaçamaklar derken gitti güzelim diyet… Eminim hepimiz bu aşamalardan geçmişizdir ve verdiğimiz kiloları bir anda tekrar almışızdır. Haklısınız diyet yapmak, zayıflamak zor bir süreç ama diyet yapmanın neden insanlara bu kadar zor geldiğini öğrenerek bir nebze de olsa yaptığınız hataları öğrenebilir ve bu zorlanmaları yaşamayı bırakabilirsiniz;

Diyet süresince kilo vermek hızımız yavaşlıyor:

Diyete başladığımız dönemde ayda 4-5 kilo verilirken, geçen sürede kilo verme süreniz azalıyor. Bazen diyet ve egzersiz yapmanıza rağmen hiç kilo veremediğinizi görüyorsunuz. Bu gibi durumlarda iş metabolizmaya düşmektedir ve yemek yeme miktarımız azaldığı için kendini korumaya alıp, açlıktan ölmememiz için kendi harcadığı enerjiyi azaltarak sizin kilo vermenizi yavaşlatmaktadır.

diyet-resimleri

Daha sık acıkmaya başlarsınız:

Diyete ilk başladığınızda fazla acıkmazsınız ama 2 ay sonra çok fazla acıkmaya başlarsınız. Bunun sebebi de zayıflamaya devam ederken vücutta insülin seviyesi artmasıdır. Bu durumda ara öğünlerinizin miktarını artırabilirsiniz.

c23e5c11b63853e1810ad03e464bfba6

Aynı besinleri tüketmekten ve diyetten sıkılabilirsiniz:

Diyet kişiye özgüdür. Çok sıkıldığınızı hissettiğiniz durumlarda diyetisyeninize danışarak haftada bir veya iki kez istediğiniz besinlerden tüketebilirsiniz.

Diyet Yapanların Temel Yanlışları

Diyetteyken zorlanabileceğiniz sorunlar ve çözümleri bunlar, sizde bu önerileri kendinize örnek alabilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Diyette kurallar, diyette çok sık acıkmanın nedenleri, insülin direnci nedir, diyette kilo vermemizin durmasının nedenleri, büyük beden, büyük beden kıyafetler, yemek siparişi, yemek tarifi, diyet yemekleri, diyet listeleri, diyetisyen diyetleri, ender saraç diyetleri,  diyet ürünler zararlı mı.