Doğal Damla Sakızlı Macun Gastrit, Ülser Giderici 280gr 15.00TL

Şifa kaynağı olan damla sakızı göğüs hastalıklarının tedavisinde çok faydalıdır. Böbreklere yararı fazla olan damla sakızının idrar söktürücü özelliği de vardır. Cinsel organları kuvvetlendirir. Karaciğer için tavsiye edildiği gibi soğuktan kaynaklanan dalak ağrılarına da iyi gelir. Felçli hastalar için iyi bir şifa kaynağıdır. Yakısı saçkırana iyi gelir. Midedeki yanma, ekşime, alevlenme hislerini giderir.
damla-sakızlı-macun

Atina Üniversitesi’nin yaptığı bilimsel çalışmalarda damla sakızının dental problemlere iyi geldiğini kanıtlamışlardır. Diş hekimliğinde, dolgu içeriği olarak da damla sakızı kullanılmaktadır. Diş etlerini kuvvetlendirmek ve ağız kokusunu gidermek için kullanılır. Doğal damla sakızının tedavi amaçlı kullanılabileceği antik çağlardan beri bilinmektedir. Ülsere sebep olan Helicobacter pylori’e karşı etkili olduğu, mide kanaması ve mide kanseri tehlikesine karşı faydalı olduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Bitkinin dal ve gövdesinin yaralı yerlerinden akan reçinenin pıhtılaşmasıyla mastik adı verilen sakız elde edilir. İlk başta donuk yeşil renkli olan reçine, daha sonralı soluk sarı renkli, kolaylıkla kırılabilen parça ve damlalar haline gelir. Özel kokusu vardır.Damla sakızı Türk kahvesinde kullanılabileceği gibi sabah aç karnına yenilirse mide ekşimesini giderir. Soda görevi yapar. Kurabiye, çörek ve sütlü tatlılarda aroma ve koku katmak için mutfağımızda kullanımaktadır. Aç karnına 1 tatlı kaşığı yenildiğinde gastrit, ülser gibi mide rahatsızlıklarına faydalıdır. Tok karnına 1 tatlı kaşığı yenildiğinde hazmı kolaylaştırıcı ve bağırsak gazlarını giderici olarak kullanılır. Bu  Doğal Damla Sakızlı Macun için 7/24 sipariş verebilirsiniz ve en kısa süre içerisinde ürünü teslim alabilirsiniz.

canli