Gece Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Nasıl gün içerisinde 3 öğün beslenmenin vücut sağlığına faydası olduğunu biliyorsak yine gün içerisinde 2 sefer cildimize bakım yapmanın da cilt sağlığımız açısından faydalı olduğunu bilmemiz gerekir. Bütün gün boyunca yüzümüzde kalan makyaj, çevresel faktörlerden dolayı oluşan kirler, güneşin zararlı ışınları tüm bu sebepler cildimizde bir takım problemlerin oluşmasına davetiye çıkarıyor. Gündüz ve gece bakımı olarak gün içerisinde iki defa uygulamamız gereken cilt bakımından özellikle gece bakımı oldukça önemlidir.

Nedeni ise gece cilt metabolizması daha hızlı çalışıyor ve dolayısıyla gün içerisinde biriken UV iışınları, cilt üzerinde biriken kirler daha çok gece temizleniyor. Yani cildin üst katmanındaki yenilenme gece başlıyor. Ayrıca gece ciltte kan dolaşımı gündüze göre daha fazla olduğundan ötürü gece cilt temizliği bizim için daha önemli.

Gece Doğru Bir Cilt Bakımı için Ne Yapmalıyım?

– Öncelikle günün sonunda mutlaka makyajınızı temizleyin. Makyajınızı daha rahat çıkarabilmek için  üretilmiş makyaj temizleyiciler, losyonlar, sabunlar  mevcut. Cilt tipinize uygun olanını ve besleyici özelliği olan bir krem ya da sabun ile mutlaka makyajınızı çıkarın. Makyajınız ile uyumanız yapacağınız en büyük hata olacaktır. Makyaj ile uyumanız gözeneklerin nefes almamasına ve dolayısıyla akne, sivilce ve lekelerin oluşmasına davetiye çıkaracaktır.

– Gece yatmadan önce mutlaka güvenilir bir markadan besleyici bir krem kullanmalısınız. Eğer cildiniz çok kuru ise daha çok nemlendirme özelliği olan bir krem tercih edin.

– Gece kremleri gündüz kremlerinden daha yağlı olduğu için gece ve gündüz için seçeceğiniz kremleri aynı markadan seçmeye özen gösterin.

– Gece için üretilmiş özel kremler içeriği zengin maddelerinden oluşması nedeniyle öne çıkıyor. Gündüz bakım kremlerinden ayıran en önemli özelliği gündüz yorulan cilde zengin içeriği ile destek olmasıdır. Bu sebeple gece cilt bakım kremleri he zaman sizin için önemli olsun.

– Gece cilt temizliği ya da bakımı sadece haftada bir ya da iki sefer uygulanması ile hiçbir sonuç vermeyecektir. Sağlıklı bir cilt için könemli olan düzenli uygulamaktır.

– Ciltteli küçük noktaları gidermeye yardımcı kremleri yatmadan önce mutlaka kullanın.

– Doğru bir cilt bakımı için öncelikle cildinizi tanıyın kuru, yağlı, ya da hassas olduğunu tespit ederek kozmetik ürünleri alırken bunlara dikkat edin.

– Gece kremlerini seçerken B kompleks, C ve E vitaminleri içeren kremleri tercih edin.

– Gece yatmadan önce bir takım doğal bitkiler ile hazırlanmış cilt maskesini haftada en az 2 sefer uygulayın.

– Sağlıklı bir cilde kavuşmanın yollarından biri düzenli uykudur. Cildin gece bakımını kendi kendisine yapması için erken uyuyarak erken kalkmaya özen gösterin.

– Su içmek bedenimize olduğu kadar cildimizede yardımcı olmaktadır. Gün içerisinde içtiğiniz su gece kan dolaşımına yardımcı olarak cildinizin daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

cilt bakımı, gece cilt bakımı, gece cilt bakımı nasıl olmalı, doğru cilt bakımı nasıl olmalı, sağlıklı cilt için ne yapmalı, gece bakım kremleri nasıl olmalı, cildimi gece nasıl korurum, gece hangi kremler kullanılmalı, sağlıklı cilt için tavsiyeler