Göbek Eritme Yolları

Fit bir vücuda sahip olmak hepimizin hayalidir. Aynaya baktığınızda ilk bakışta göze çarpan karın bölgesinde biriken yağlardan kurtulmak ise biraz daha çaba istiyor. Ancak günlük ritminize katacağınız bir kaç günlük alışkanlık ile sizlerde göbeğinizden kurtulma şansını yakalayabilirsiniz.

Yaz mevsimi yaklaşmaya başlarken daha fit görünmek için yapılması gerekenleri ve göbek eritme yöntemlerini sizler için topladık.

Bol Su Tüketimi

Yaz kış demeden yapmanız gereken en önemli şey bol miktarda su içmek olacak. Su yağ yakımında etkin olduğu kadar besinlerin sindirilmesi için de gereklidir. Çay, kahve gibi içecekler suyun yerini tutmayacağı için günde en az 8 bardak su içme alışkanlığını edinmeniz yağ yakımını hızlandırmanıza destekleyici olabilir.

fft16_mf7094687

Günde 3 öğün Beslenin

Gün içerisinde muhakkak 3 öğün beslenmeye dikkat edin. Meyve ve ceviz, fındık gibi kuruyemişler ile ara öğünlerinizi zenginşleştirebilirsiniz. Aynı zamanda yemek için acıkmayı beklemeyin. Çok acıkmak bir anda aşırı yemek yemeğe neden olur. Bunu engellemek için de günlük ritminize göre belirleyeceğiniz saatlerde öğünlerinizi tüketmeye gayret edin.

Şekeri ve Tuzu Azaltın

Ekmek, fruktoz yüklü içecekler şeker doludur. Aşırı fruktoz alımı yağ oluşumuna sebep olur. Bu yağlarda da bel çevresinde birikir ve fit görünümünü engeller. Aynı zamanda şeker gibi azaltmanız gereken bir diğer maade ise tuzdur. Tuz ve sodyum içerikli besinler vücutta su tutar. Bu sebep ile günlük tuz alımı olan 5 gr seviyesinde tutulmalıdır.

fft16_mf7094842

Lifli Besinler Tüketin

Özellikle yeşil sebzeler tüketin. Kabak, fasulye, lahana, bezelye, brokoli gibi yeşil sebzeler besin değeri yüksek kalori değeri düşük besinlerdir. Aynı zamanda yulaflı tahinli besinlerde lif oranı oldukça yüksektir. Aynı zamanda salatalarınıza elma sirkesi koyabilirsiniz. Çünkü elma sirkesi yağ yakmada oldukça etkilidir.

fft16_mf7094820

Potasyum Oranınızı Arttırın

Potasyum eksikliği karın bölgesinde yağların birikmesine sebebiyet vermektedir. Bunun için et, kuru meyve, kuru baklagiller, domates, pekmez, susam, ayçekirdeği, elma, kavun, muz, patates, kayısı, süt ve süt ürünlerini de tercih edebileceğiniz gıdalar arasındadır.

Elbette ki Spor

Spor fit bir görünüm, sağlıklı olmak ve stresten arınmak için ideal bir yoldur. Özellikle yürüyüş, bisiklet sürmek gibi kas yapmaktan ziyagde yağ yakmak için yapılabilecek olan sporlar hem günlük ritme adapte edilebilir hem de yağ yakımını hızlandırarak göbeğinizin erimesine destekleyici olabilir. Aynı zamanda sabah yapılan spor yağın eritilmesinde daha etkili olabilir.

fft16_mf7094853

Bize Bu Kelimeleri Kullanarak Ulaştınız; diyet, diyetler, göbek eritme yolları, fit olmak, fit görünüş, sağlıklı beslenme, spor, sabah, diyet ile kilo verme, kilo kontrolü, sağlıklı kilo verme yolları, göbek eritme yolları, hızlı göbek eritme, spor ile kilo verme.