Göz Altı Morluklarına Karşı Doğal Kür Tarifleri

Yoğun iş stresi, uzun süre çalışma saatleri, yorgunluk, stres, erken kalkmak gibi bazı nedenler ne yazık ki birçoğumuzda olan durumlardan biridir. Ancak kişinin hem bedenini hem de ruhunu yoran bu durumlar bir süre sonra bazı hastalıklar ya da olumsuzluklar ile kendini göstermektedir. Bunun dışında bu durum karşısında olumsuz etkilenenlerden biride cildimizdir. Özellikle uzun süre uykusuz kalma ve yoğun stres altında kalmak ne yazık ki cildimizin bu durumdan nasip almasına neden olmuştur.

Özellikle uzun süre uykusuz kalmamız sonucunda en belirgin şekilde bu durumu yansıtan olaylardan biride göz altında oluşan torbalar ya da morluklar olmuştur. Hem bayanların hem de erkeklerin bu durumdan rahatsız olması bu durumu neredeyse tanıntı haline getirmiştir. Ancak ne yaparsa yapsın bir türlü göz altı morluklarından kurtulamadığını söyleyen kişiler bu nedenle birçok markanın ürününü kullandığını ve hatta ciddi rakamlar harcadığını ancak bir sonuç alamadığını söylemiştir.

Ancak bu gibi konularda kimi zaman maddi kayıplar yaşamadan ya da azından büyük rakamlar harcamadan cilt bakımınızı kendi yöntemleriniz ile evde yapabilirsiniz. Birkaç basit doğada var olan bitki, yağ ya da diğer besinler ile evde kendi yöntemleriniz ile göz altı morluklarından kurtulabilir ve aynı zamanda doğanın bize sunduğu mucizlerden yararlanabilirsiniz. İşte evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz, uygun maliyetli göz altı morlukları için basit doğal kür tarifleri…

İncir ve kuşburnu

Taze inciri ortadan ikiye ayırıp göz altınızın üzerinde 15 dakika bekletin. Ek olarak kuşburnunu çay gibi demleyip süzün ve pamuk yardımıyla göz çevrenize uygulayın.

Elma ve kahve kürü

Elmayı rendeleyip suyunu sıkın ve içerisine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi koyup gazlı bezin arasına yerleştirin. Sardığınız gazlı bezisorunlu bölgelere uygulayın. Bu uygulamayı haftada üç gün tekrarlayın.

Ihlamur Kürü
Göz altı morluklarından kurtulmak için öncelikle bir tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin. Süzüp soğumaya bırakın. 2 makyaj pamuğunu çaya batırıp göz kapaklarınıza uygulayın. 10 dakika bekleyip daha sonra yıkayın.

Patates Kürü
2 dilim çiğ patatesi göz kapaklarınıza yerleştirip 15 dakika bekleyin ve daha sonra yıkayarak kurulayın. 2 poşet çayı yarım çay fincanı kaynar suda 15 dakika demlendirip soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın. Göz kapaklarınızın üzerine yerleştirip 10 dakika bekletin daha sonra ılık su ile tekrar yıkayın.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

göz altı, göz altı morlukları, morluk, göz altı torbası, göz altı morluğu nasıl geçer, göz altı morlukları nasıl geçer, evde bakım, cilt bakımı, evde cilt bakımı, göz altı morluğu tedavisi, göz altı morluğu için bitkisel tarif, göz altı morluğu için doğal tarif, göz altı morluğu için evde yapılan maskeler, göz altı morluğu için maske, göz altı için maske