Gülün ve Gül Suyunun Faydaları Nelerdir? Gül Suyu Kullananlar ve Yapımı

gul-ne-icin-kullanilir

Gül tüm zamanların en efsane bitkilerinden biri. Türkülerde, şarkılarda şiirlerde motiflerde  kültürümüzde ve evimizin birkaç köşesinde gül bizi rahatlatan sevindiren ağlatan bir çiçek. Rengiyle kokusuyla büyüsüyle en gözde en meşhur en nazenin bitki türü olan gül gerçekten ruhsal anlamda  manevi olarak bize ne katkılar sağlıyor yada gerçekten fizyolojik olarak ne kadar etki ediyor biraz yakından inceleyelim.

gul-suyu-faydalari

İlkbaharda veya yaz başında açan gülün kokusu tüm mahalleyi, bahçeleri sokakları sarar. Aslında içimizi kıpır kıpır yapan bu kokunun keder hezeyan ve manik depresyonların giderilmesinde önemi oldukça büyüktür. Yaşama sevinci, seratonin ve mutluluk hormonu salgılayan gül kokusu kaygılardan uzaklaşmanıza ve dünyanın ne kadar güzel bir yer olabileceğine şahit olmanıza yardımcı olur.

Mutsuz ve depresyonda iseniz evinize bahçenize veya odanıza alacağınız birkaç dal gül rengiyle ve görüntüsüyle ruhunuza işleyecek kokusuyla beyninize sinyal verecektir. Adeta haydi gül ve beni gör beni farket diyecek ve yüzünüzü güldürecektir. Gül, özellikle ayrık, net olmayan, puslu ve kafa karıştırıcı hisseden anlarda güzelliğin, duyusal bağlılığın, akışın ve ritmin hafif bir hatırlatıcısı olabilir. Duygusallık yaşarken ve serbest bırakırken elini tutarken, yas tutarken olduğu gibi olmanıza izin verir.

gulun-faydalari

Gül yapraklarına dokunun, onları koklayın, tadın duyularınızın sizi bedeninize geri getirmesini desteklemesini sağlayın. Gül antienflamatuar, antibakteriyel, ve antidepresandır.

Gülün manevi gücün yanında cildinize ve midenize de faydası vardır. İçeriğindeki bileşenler sayesinde cildinizi temizler sivilce ve bakteri oluşumunun önüne geçilmesine yardımcı olur. Gül suyu içeren tonikler cildinizdeki gözeneklerin ve hasarların zamanla iyileşmesine de imkan sağlar.

gul-suyu-cilde-faydalari

Gül ayrıca antienflamatuar, hassas, aromatik ve tatlıdır. Gül çok yönlüdür, güvenlidir ve bölgesel olarak uygulanabilir ve dahili olarak kullanılabilir. Gülün yara geçirici özellikleri fiziksel ve duygusal olarak hissedilir. Vücudunuzun ağrılı bir kısmına bir fomentation uygulamak (keder bizi fiziksel olarak da sıkar) size rahatlama, destek ve gerçek bir kendini sevme anı sunabilir. Gül suyu ile bir ayak banyosu yapılası, ısıyı düşürmek ve düşüncelerinizi kafanızdan çekmek için güzel bir yoldur. Gül çayı içmek duyularınızı uyandırır ve sinir özellikleri size bir an rahatlama ve rahatlama getirme konusunda yardımcı olabilir.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

gül suyu kullananlar, gül suyu nasıl kullanılır, gül suyu gratis, gül suyu yapımı, gül suyu
markaları, gül suyu maskesi, gül suyu tonik, gülbirlik gül suyu