Japonların Zayıf Olmalarının Sırları

Japonlar dünyanın en ince insanları ve en uzun ömürlerine sahip olmaları ile bilinirler. Bunun sadece kendi genlerinde olduğunu düşünebilirsiniz, ancak bu durum tam olarak böyle değildir. Aynı zamanda Japonların düşük kanser ve kalp hastalığı oranlarının ardındaki sağlıklı alışkanlıkları ve gelenekleridir. İşte size kilo kaybı için doğru yola başlamanız için Japonlardan öğrendiğimiz birkaç sağlıklı alışkanlık.

Sadece yeşil çay içebilirsiniz. Yeşil çay metabolizmanızı değiştirir ve yedi gün içinde kalori emiliminizi% 60 oranında azaltabilir. Kolesterolü düşürmek, kalp sağlığını iyileştirmek ve kanseri önlemek için de harikadır.

Bir başka büyük zayıflama sırrı, yemeğinize çorba ile başlamaktır. Japon yemekleri, normalde yapacağınızdan daha az yaklaşık 135 kalori tüketmenizi sağlayan açık bir et suyu ile başlar.

Yeni bir çeşit şehriye yapmaya ne dersin? Japon soba noodle’ları, geleneksel undan daha sağlıklı hale getirmek için buğday unu ile yapılır. Soba noodle’ları protein, b vitaminleri ve kanserle mücadele rutinleri ile doludur. Marketin Asya yemekleri bölümünde olmalı, onlara bakabilirsiniz.

Daha fazla hareket etmenin iyi bir yolu, günlük adımlarınızı saymaya başlamaktır. Günde 10.000 adımı hedefleyin. İlk başta çok gibi görünebilir, ancak adımlarını takip etmeyen biri olarak iki kat daha fazla kilo kaybedersiniz. Yerel perakendecinizde bir pedometreyi yaklaşık 10 TL karşılığında satın alabilirsiniz ya da akıllı telefonunuz var ise adım sayar yazarsanız bir sürü uygulama çıkacaktır.

Meyve ve sebze veya en yoğun sezonda bol miktarda meyve ve sebze yiyin. Mevsiminde üretilen ürünlerle çalışmak için menünüzü değiştirmek en iyi besin ve vitaminleri almak için çok önemlidir. En taze ürün, sizin için daha iyi. Günlük protein alımını artırmalı, kalori alımını azaltmalısınız.

Japonlar tükettikleri her yemeğin en az beş renge sahip olduğundan emin olurlar. Bunu yapmanın kolay bir yolu daha fazla taze ürün eklemektir. Eklediğiniz daha fazla ürün, lif ve vitamin alımınız ne kadar yüksekse ve kalori alımınız o kadar düşük olur. Bu gibi bir kural ile Japonların ortalama vücut kitle indeksi (BMI) 21.5 iken neden Amerikalılar bir kuyrukta 28 iken görmek kolaydır.

Japonların en sevdiği aperatif edamame veya soya fasulyesi. Yağ yakımına yardımcı olan ve daha uzun süre hissetmenize yardımcı olan protein ve fitoöstrojenlerle doludurlar. Soya yağ yakmasını teşvik ettiği ve yağ miktarını üç gün gibi kısa bir sürede% 57’ye kadar azalttığı görülmüştür.

Japonların sağlıklı ve düzenli beslendiklerini, bir ada ülkesi oldukları için de bol miktarda deniz ürünleri tükettiklerini biliyoruz. Bizlerde bu basit alışkanlıklarımızı hayatımıza geçirirsek bizlerde zayıf vücudun tadını çıkarabiliriz.

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: japonlar neden zayıf, japonlar nasıl zayıf kalıyor, japonlar neden zayıftır, japonlar gibi zayıf olmak, japonlar neden hep zayıf, japonlar niye zayif, japonlar nasıl zayıf kalıyorlar, japonlar nasıl zayıf, japonlar nasıl zayıflıyor, japonlar neden zayiflar, japonlar uzaya asansör, japonlar neden zayıflar, japonlar nasıl zayıflar