Kalça Eritme Hareketleri

Çoğu kadının rahatsızlık duyduğu şey kalçalarının normalden daha büyük olmasıdır. Bu nedenle kalça eritmek için bir çok yöntem denerler. Biz buKalca Eritme Hareketleri yazımızda size kalçalarınızı eritebilecek ve evde yapabileceğiniz basit ve etkili bir kaç egzersiz önereceğiz. Tavsiyelerimize uyarak bu hareketleri düzenli olarak yaptığınızda, kalçalarınızın şekillenip küçüldüğünü göreceksiniz.

Öncelikli olarak egzersiz hareketlerinden bahsetmeden, bölgesel yağlanmalardan kurtulmak için yapmanız gereken sporu dengeli beslenme ile desteklemenizi önermek istiyoruz. Günlük hayat içinde hızlı tüketilen yiyecekleri yemek bize kolaylık sağlayabilmektedir ancak kalça yağlarını daha rahat eritebilmek için fast food olarak adlandırılan yiyeceklerden kaçınmalısınız. Bol su tüketmek ise hem sizin metabolizmanızı hızlandırarak daha kolay kilo vermenizi sağlarken bir yandan da yağları yakmanızı ve yakılan yağların atılmasını hızlandıracaktır.

Kalça eriten egzersizlere başlamadan önce vücudunuzu en az yarım saat boyunca ısıtmanız gerekmektedir. Çünkü vücudumuz yarım saat  sonrasında depolanmış yağları yakmaya başlamaktadır. Bu nedenle vücudun tamamını çalıştıran cardio adı verilen egzersizleri yaparak vücudunuzu yağ yakmaya hazırlamalısınız. Yarım saatlik hafif tempolu yürüyüş, ip atlama, yerinde sayma hareketi ya da sevdiğiniz bir müzikle dans ederek kendinizi bu egzersizlere hazırlayabilirsiniz.

Kalçalarınızı sıkılaştırmak ve şekillendirmek için yapacağınız ilk harekette yere yan bir şekilde uzanın. Vücudunuz tam düz olduğundan emin olun boynunuz yere değmesin ve yukarıda olan kolunuzla başınızı destekleyin ancak boynunuzdan güç almayın. Daha sonra üst bacağınızı yavaşça makas hareketi yaparcasına tam düz olarak yukarı çekin. Bu hareketi yaparken ayağınızı ucunu kendinize doğru gerdirin. Bu hareketi diğer bacağınızla da tekrarlayın. 3×12 kez bu hareketi her iki bacağınız ile tekrarlayın. Daha sonra sırt üstü uzanarak bacaklarınızla bisiklet çevirme hareketi yapın bu hareketi yaklaşık 10 dakika boyunca sabit tempoda devam edin. Daha sonra ayağı kalkın ellerinizi omuz hizasında ileri uzatın, bacaklarınızda omuz açıklığında açılmış konumdayken on iki kez oturup kalkın. Her on ikiden sonra bir dakikalık dinlenme molaları vererek üç kez tekrar edin. Böylelikle kalçalarınızın daha sıkı ve şekilli olacağını göreceksiniz.