Kilo verdiğini Sadece Tartıdaki Sayıdan mı Anlarsın?

Kilo vermek çok zor görünüyor olabilir, hatta ne kadar deneseniz de o lanet tartıdaki sayı değişmiyor olabilir. Kendinizi sürekli baskı altına sokuyor olabilirsiniz. Sadece tartıdaki sayılara odaklanmak yanlış bir yöntemdir ve sizi dejenere etmekten öteye gitmez!

Sadece tartıdaki ağırlığına odaklanmak yanlış bir yöntemdir

Diyetinize sadık kalınmasına rağmen, yeterince hızlı kilo vermediğinizi hissetmek çok yaygındır. Bununla birlikte, tartı üzerindeki sayı sadece bir ağırlık değişim ölçüsüdür. Ağırlık, akışkan dalgalanmaları ve sindirim sisteminizde ne kadar yiyecek kalması gibi çeşitli şeylerden etkilenir.

Aslında, tükettiğiniz yiyecek ve sıvı miktarına bağlı olarak, bir gün boyunca ağırlık 1,8 kg kadar dalgalanma gösterebilir.

Ayrıca, kadınlarda artmış östrojen seviyeleri ve diğer hormonel değişiklikler, daha büyük su tutulmasına yol açabilir, bu da tartıya ağırlık olarak yansır.

Tartıdaki sayı hareket etmiyor olsa bile, yağ kütlesini kaybetmekle ama su tutmaya devam edebilirsiniz. Neyse ki, kilo vermek için çalışmalarınıza devam ediyorsunuz, yani umarım ediyorsunuzdur.

Eğer spor yapıyorsanız kas kazanıyor ve yağ kaybediyor olabilirsiniz. Bu olduğunda, dengeli bir tartı ağırlığına rağmen, elbiseleriniz daha gevşek hissetmeye başlayabilir – özellikle bel çevresinde!

Sonuç: Birçok faktör sıvı dalgalanmaları, kas kütlesi kazanımı ve sindirilmemiş gıdaların ağırlığı dahil olmak üzere tartı ağırlığını etkileyebilir. Tartıdaki sayı fazla değişmese bile vücut yağını kaybediyor olabilirsiniz. Bu yüzden moralinizi bozmadan diyetinize ve sporunuza devam etmelisiniz.

Tartılmak yerine vücut ölçülerinizi ölçün

Bir mezura ile belinizi ölçmek ve aylık fotoğraflarını çekmek, tartı numarası çok değişmese bile, aslında yağ kaybetmekte olduğunu gösterebilir. Bu yüzden aylık veya haftalık bel, göğüs ve bacaklarınızı ölçün. Eğer kilo veriyorsanız cevabı buradan alabilirsiniz.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: kilo vermek istiyorum, kilo vermek ekşi, kilo vermek için diyet listesi, kilo vermek için kaç kalori, kilo vermek için ne yapmalıyız, kilo vermek için ne yapmalıyım kadınlar kulübü, kilo vermek onedio, kilo vermek için ne yemeli, kilo vermek isteyenler, kilo vermek için hangi spor, kilo vermek, kilo vermek için