Kilo Verirken Nelere Dikkat Edilmelir!

düzgün

Fit ve düzgün bir fiziği kim istemez ki. Çoğumuz isteriz fakat bu sadece hayal olarak kalır artık kilolarınızdan kurtulmak hayal olmasın. Aslında kilolardan kurtulmak kolaydır fakat diyet bir süre sonra kişiyi bunalımı sokar. Kilo vermek için öncelikle bir diyet programı hazırlanıp diyet yapılmalıdır. Çoğumuzun yaptığı hatalardan biride hiçbir şey yemeden yaptığımız diyettir. Kilo verirken nelere dikkat etmeliyiz sizlere kısaca bahsetmek istiyorum. Diyet listesi içinde tüm besinleri bulundurmalıdır. Diyete başlarken pazartesi başlarım diyenlerin çoğunda sıkılma gerçekleşir. Diyet uygulayacak kişiler diyete haftanın en sevdiği gününde başlamış böylelikle kendini motivasyon etmiş olur.

lifli besinler

Sürekli yediğiniz yağlı besinleri 1 ay kadar asla yemeyin bu süre sonunda tadını bile unutmuş olursunuz ve o yemeği yemek istemezsiniz. Sürekli devamlı su için günde 8 bardak kadar su içmeniz kilo alımını yavaşlatacaktır ve metabolizmayı hızlandıracaktır. Sık sık yemek yiyin çoğu kişi sık yemenin kilo vermeye yaramayacağını düşünür fakat mide 5 saate bir besin ister öğün az oldukça porsiyon büyür bu nedenle sık sık ve az az yemeniz daha sağlıklı kilo vermenize yardımcı olur. Süt için yoğurt yiyin çünkü kalsiyum metabolizmayı hızlandırdığı gibi vücuda da yağ yakması için komut verir. Hazır yemeklerden uzak durun en çok kilo alımına sebep olan şeylerden biride fast food ve hazır gıdalar. Lifli gıdalar tüketin çünkü lifli gıdalar kişiye tokluk hissi verir mesela beyaz ekmek yerine kepekli ekmek beyaz pirinç yerine esmer pirinç gibi gıdalar tüketin.

sabah

İyi bir uyku yapılan araştırmalara göre 4 saatten az uyuyan kişilerde kilo alımı daha fazla olur. Çünkü vücut yeterince dinlenemez ve uyku sistemi düzgün olan kişilere göre günlük yakılan enerji yakılamaz metabolizma yavaşlar. Stresten uzak durun stresli olduğumuz zamanlarda vücut stres hormonu salgılar ve bu hormonlarda karın bölgesindeki yağın kilo olmasına sebep olur. Stresi yenmek için bir sporla uğraşa bilir ya da bir aktivite yapabilirsiniz. Dans edin dans kişiyi mutlu eder ve yeme isteği ortadan kalkar ayrıca hareketli parçalardaki müziklere eşlik ederek kaloride yakmış olabilirsiniz. Asansöre binmeyin yürüyüp kalori yakmak diyetinize yardımcı olacaktır. Kendinizi ödüllendirin istediğiniz 5 şeyi listeleyin ve her bir kiloda bunları alın.

Yukarıdaki tavsiyeler kilo vermenizde sizlere çok büyük etkileri olacaktır. Sadece diyet yaparak bir kişi kilo veremez diyet ile birlikte yukarıdaki maddeleri de uygularsa kilo veriminin hızlandığını ve daha mutlu bir hayata sahip olduğunu görebilecektir.