Kilo Vermenize Yardımcı Olacak Küçük Öneriler

kilo-fazlalığı1Kendimizle barışık olamadığımız durumlar vardır,  bazen kilolar bazen ise başka bir şeydir bu. Ama konumuz kilo olduğuna göre ona değinelim. Sağlıklı yaşam günümüzün en sık telaffuz edilen kelimeleri arasında yeri aldı artık herkes bunlar hakkında bilinçlendiriliyor ve insanlar da bu yol da büyük emek sarf ediyor. Hal böyle olunca gerek televizyon programları gerek sosyal medya bunun seferberliğine girip her yerde reklam kamu spotu adı alıntında başarılı diyebileceğimiz bilinçlendirmeler yapıyor.

Kilo problemi belki de öz güven durumunu yok edebilecek en büyük şeylerin başında geliyor ve daha birçok psikolojik baskının da. Ama biz gereken çabaya çok geç olmadan başlarsak sabır azimle bu yola devam edersek üstesinden çok da kolay gelebileceğimiz bir durum haline gelir. Biliyorum söylemesi son derece kolay gibi duruyor uygulaması da zor gibi ama bu işi belirli kalıplara sokmadan sadece birkaç öneriyle halledebilirsiniz işinize çok yarayacak olan bu birkaç püf noktası ile yaşam tarzını değiştirebilir ve kendiniz için mucize diyebileceğiniz şeylere tanıklık edebilirsiniz.

Örneğin herkesin de bildiği gibi en basit önerilerden biri olan su içmek günde 2 litre su tükettiğinizde hem vücudunuz forma giriyor hem de vücutsal bütün fonksiyonlarınız dengede oluyor. Dışarıda yemek yeme alışkanlığınızı azaltın her akşam dışarıda yiyerek günde 530 kalori daha fazladan aldığınızı biliyor musunuz? Büyük tabaklar büyük porsiyonlar demek o yüzden porsiyonlarınızı küçültmeyi öğrenin her öğününüzü küçük pasta tabaklarında yemeyi alışkanlık haline getirin. Yemek yerken televizyon mu izliyorsunuz ya da başka bir şeyle mi ilgileniyorsunuz bu sizi yemek yerken yediklerinizden bir şey anlamamanızı ve farkındalık olmayarak yemek yemenizi sağlayıp kendinizi hiç ummadığınız kadar yeme eğilimine sürükler. Evet bu birkaç öneriyle yaşam şeklinizi değiştirip kendinizi bir program içerisine sokup farkı kısa sürede fark edebilirsiniz. Her şey sizin eliniz de