Kilo Vermeye Yardımcı Egzersizler

Bay bayan birçok kişim kilo verme konusunda birçok yöntem dener. Eziyetli diyetler, lezzeti olmayan içecekler hepsi kilo vermek için yapılan fedakarlıklardandır. Kilo verme konusunda beklide bize en çok yardımcı olacak yöntemlerden biri yapılan egzersizlerdir. Özellikle diyet programı uygulayan kişilerin diyetlerine ek olarak uygulayacakları bazı egzersizler hem daha kolay kilo vermenizi sağlarken hem de diyetten yani kilo verdikten sonra oluşacak sarkmaların önüne geçecektir.

Özellikle diyet yapanların yapması gereken basit egzersizler ve sporlar çok daha kolay kilo vermelerine yardımcı olacaktır. Eğer diyet yaparken çok fazla zaman bulamadığınızı ve bu nedenle spor yapamadığınızı savunanlardansanız sizler için basit egzersiz önerilerimiz var. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz bu egzersizler aynı zamanda vücudunuzun daha sağlıklı görünmesine, sindirimin hızlanmasına yardımcı olmaktadır.

Hareket 1

Elleri öne – yukarı yukarı yana açarak aşağı yukarı doğru 10-20 kez bu hareketi tekrar edin.

Hareket 2
Eller yukarıda bacaklar dik, dizleri kırmadan avuç içini ayak parmaklarına değdirerek 10-15 sefer aynı hareketi tekrar edin.

Hareket 3
10 kere öne, yanlara ve paralel yanlara yani her yöne eller yere değecek şekilde eğilin.

Hareket 4
Eller önde uzatılmış bir şekilde 10-15 sefer tekrar tekrar çömelip kalkın.

Hareket 5
Vücut dik bir şekilde bacakları ileri geri ve yana doğru 15-20 sefer sallayın.

Hareket 6
Yüzüstü uzanın. Bacaklarınızı keçiboynuzu şeklinde yukarı aşağı götürüp getirin ve bu hareketi her bir bacak için 15-20 sefer arka arkaya tekrar edin.

Hareket 7
Kobra şeklide denilen bu harekette yüz üstü uzanın sonra başınızı yukarı kaldırıp tekrar
uzanın. Bu hareketi de2-3 sefer arka arkaya tekrar edebilirsiniz.

Hareket 8
Eller yanda olacak şekilde sırt üstü uzanın ve bacakları kaldırıp tekrar indirin. Bu hareketi 10-15 sefer arka arkaya devam ettirin.

Hareket 9
Klasik mekik hareketini ilk başlarda 10-15 sefer ilerleyen zamanlarda ise 15-20 sefer tekrar edin.

Hareket 10
Sırt üstü uzanın bacakları sağa sola ileri geri yapabildiğiniz kadar kendinizi zorlamadan hareket ettirin.

 

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

egzersiz, spor yapmak, spor nasıl yapılır, kilo verdiren egzersizler, bölgesel kilo verme, diyet ve egzersiz, diyet ve spor, kilo vermek için ne yapmalı, ideal kilo, kilo kontrol, sağlıklı beslenme, diyet yaparken spor yapmak gerekli mi