Pilates İle Hem Fit Hem Sağlıklı Olun!


Günlük veya hafta üç kez devamlı olarak yapacağınız pilates hareketli hem sağlıklı hem de fit olmanızı sağlayacaktır.

Unutmayın ki kilo vermek için sadece boğazı kısmak yetmez, spor yapmak şart. Ancak siz daha önce spor yapmadıysanız hareketsiz iseniz, spor yapmak için kaslarınız yeterince güçlü değilse hiç üzülmeyin.  Pilates tam size göre!

İsterseniz evde isterseniz spor salonunda nerede isterseniz yapabileceğiz pilates size istediğiniz zayıf ve fit vücudu verecektir. Tabi ki önce sizin emek vermeniz ve düzenli olarak pilates yapmanız gerekmektedir. Fitness gibi ter atmak yerine düzenli nefes alarak kaslarınızı güçlendirilerek istediğiniz vücuda sahip olabilirsiniz.

Pilates tüm vücudu eşit çalıştırır. Yaptığınız her hareket ile vücudunuz şekle girer ve karın, sırt bacak kaslarınız gelişir. Hareketler kolay gözükse bile aslında biraz zordur. Bundan dolayı pilatese yeni başlıyorsanız vücudunuzu çok zorlamayın. Zor hareketler yapmayın. Önemli olan yavaş ama istikrarlı ilerlemektir.  Zaten düzenli yaparsanız kaslarınız gelişecek ve ilerleyen zamanlarda bütün hareketleri yapmaya başlayacaksınız.

Her spor gibi pilateste vücudunuza oldukça faydalıdır. Kan akışını artırır. Kalp sağlığı için oldukça önemlidir. Pilates ile doğru nefes almayı öğrenirsiniz. Doğru nefes almak solumu düzeltir. Sinir sisteminde rahatlamaya sebep olur. Çünkü beyne daha fazla oksijen gider.

Vücudunuz şekle girdikçe kendinize olan güveniniz artar. Vücut gerginliğiniz hafifler. Vücudunuz gergin olduğundan dolayı kaynaklanan rahatsızlar bedeninizi terk eder. Stressiz ve mutlu olursunuz.

Pilates ile kemikleriniz gelişecek ve çok daha sağlıklı olacaksınız. Duruş bozukluğu gibi problemleriniz varsa buna çözüm olacaktır. fıtık, disk kaymaları, siyatik, bel kemiği eğriliği, romatizma iyi geldiği kemik rahatsızlıklardandır. Ancak doktor tavsiyesi ile yapmanızı tavsiye ederiz.

Pilates kadınlar arasında popüler olsa da bu işin cinsiyeti yoktur. Hem sağlıklı hem fit olmak için hep beraber pilates yapalım!