Şişmanlığa Neden olan 5 Davranış

obeziteSon zamanlar da büyük bir artış gösteren şişmanlık sorunları ve obezite hastalığından sonra kişilerin genel olarak bunlara neden olan etkileri araştırdığı görülmektedir. Özellikle şişmanlığa neden olan 5 önemli davranışın daha doğru bir şekilde yapılması ile birlikte fazla kilolardan kısa süre içerisinde kurtulmak mümkündür.

Genel olarak zayıflamaya yardımcı olacak bu 5 davranış ile de daha sağlıklı kilolara sahip olabilirsiniz. İşte şişmanlığa neden olan 5 Davranış ;

1-      Aşırı Yağlı Yiyecek Tüketmek; Tüketilen besinler içerisinde yer alan yağların ölçümü yapılmadan dengesiz bir şekilde tüketilmesi, vücut içerisinde yağlanmanın hızlı bir şekilde artmasına neden olmaktadır. Bu tür besinleri tüketmenin dengelenmesinin yanı sıra, bu besinler ile birlikte tüketeceğiniz yeşillikler de yağ yakıcı metabolizmanın daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır.

2-      FastFood Ürünleri; Günlük hayatımız da büyük bir yere sahip olan fastfood ürünlerinden uzak durmak, şişmanlığın kısa süre içerisinde yok olmasına etki edecek en büyük etkiler arasında yer almaktadır.

3-      Yemekten Sonra Su Tüketmemek; Genel olarak yemeklerin yanında seçtiğimiz içeceklerin asitli ve gıda boyaları içermesi, şişmanlığa neden olan davranışlar arasındadır. Bu nedenle yemeklerden sonra su tüketimi sindirimi kolaylaştıran bir etkendir.

4-      Yemek Sonrası Uyku zamanı Ayarlama; Özellikle geç saatler de yemek yiyen kişilerin herhangi bir enerji harcaması yapmadan uyku içerisine girmesi, mide asidinin değer kaybetmesine ve tüketilen besinlerin yağlanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle uyku ile yemek tüketme zamanınızı doğru ayarlamanız gerekmektedir.

5-      Yürüyüş yapmama; Sürekli tembelleşen bir insan topluluğu haline gelmemiz, şişmanlığa neden olan diğer etkiler arasındadır. Bu nedenle yürüyüş yapmak zayıflamaya etki edecek diğer etkiler arasında yer almaktadır.