Su zayıflatır mı?

Hayatımızın her alanında en çok ihtiyaç duyduğumuz gereksinimlerden biride su olmuştur. Beslenme, ihtiyaç giderme, temizlik gibi her alanda sağlıklı kalabilmemizi sağlayan su aynı zamanda hayat kaynağımız olarak bilinmektedir. Vücudumuzun 3’te 1’ni kaplayan su sağlığımızı korumanın en temel faktörlerinden biridir. Bazı hastalıklara karşı koruma kalkanı görevini üstlenen su aynı zamanda sindirimin de olmazsa olmazları arasında yer almaktadır.

Gün içerisinde mutlaka tükettiğimiz su, kimi zaman mevsimlerin değişiklik göstermesi ile birlikte çok ya da az tüketmemize sebep olmuştur. Örneğin kış aylarında havaların soğuk olması ve fazla su kaybetmememizden dolayı daha az su içerken aksine yaz aylarında ise sürekli terlememiz ve su kaybetmemiz nedeniyle sık sık su içme ihtiyacı hissederiz. Bu nedenle olmazsa olmazlarımız arasında olan su aynı zamanda tüm organların sağlıklı işlemesine ve zarar görmemesine neden olmaktadır.

Ancak birçok kişi tarafından su hakkında merak edilen konulardan biride suyun kilo aldırıp aldırmaması olmuştur. Özellikle gün içerisinde sürekli su içtiğini söyleyen kişiler fazla su içmenin kilo aldırmasından endişe duymuşlardır. Ancak su herhangi bir kaloriye sahip olmadığı yanı sıfır kalori olduğu için kilo almanız üzerinde herhangi olumlu bir etkisi yoktur. Bu nedenle su içmeniz kilo almanızın aksine kilo vermenize bile yardımcı olabilir.

Herhangi bir kaloriye sahip olmayan su kilo almanıza sebep olmayacağı gibi aynı zaman da kilo vermenize bile yardımcı olabilir. Özellikle uzun süre tok kalmamızı sağlayan su, aynı zaman da sindirimin hızlanmasında bizlere yardımcı olan bir kaynaktır. Metabolizmanın hızlanmasını dolayısıyla kilo verilmesini sağlayan su, aynı zamanda kısa sürede sindirmemize ve kendimizi daha dinç hissetmemizi sağlayan değerli bir kaynaktır. Bu nedenle gün içerisinde mutlaka su içmeye ve özellikle gün içerisinde en az 2 litre su içmeye özen gösterin.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

su, h2o, H2O, su içmek, su içemenin önemi, suyum faydaları, sağlıklı su, hangi su daha sağlıklı, su kilo aldırır mı, su içmek kilo aldırır mı, su zayıflatır mı, su diyeti, su içerek diyet yapılır mı, günde ne kadar su içmeli, suyun özellikleri, su kaç kalori, su içmek kilo yapar mı