Teff Tohumlu Çay Nedir? Neye İyi Gelir?

Teff Tohumlu Çay Nedir? Neye İyi Gelir?

Teff çayı içeriği çok zengin insan sağlığına oldukça faydalı bir enerji kaynağı bitki tohumudur.Neredeyse insan vücudunda eksik olan ne varsa tamamlayıcı niteliktedir. Kalsiyum ve protein deposudur.Her bitkide olmayan nadir özellikleri sayesinde pek çok dünya yıldızı tarafından fazlaca tüketilmektedir. Endonezyada yılın sadece belli mevsiminde toplanılabilen bu ürün tokluk hissi verir ve metabolizmayı hızlandırır. Sağlıklı ve kalıcı kilo vermemize yardımcı olur.

 

Teff Tohumlu Çay Faydaları Nelerdir?

Teff tohumlu çay şişkinlik ve ve ödem gidericidir. Bu şifa deposu ürün vücudun dengesini bozmadan zayıflamamıza yardımcı olur. Dünyada besin değeri yüksek tahıllar arasında ilk sıradadır. Her insanın tüketimine uygun olan bu çay adeta bir iksirdir. Pekçok faydayı bir arada sağladığı için dünyada önemli şahsiyetlerin devamlı tükettiği özel bir bitkidir. Mide hazımsızlığına ve şişkinliğe iyi gelir. Yemeklerden önce tüketildiğinde açlık hissini giderdiği için fazla yemek tüketmenin önüne geçer. Teff zayıflama çayını kısa sürede ve düzenli kullanan kişilerin yağ yakımı artar, bu sayede dengeli ve sağlıklı kilo verilmiş olunmaktadır.

 

 

Teff Tohumlu Çay Kullanımı

Besleyici ve canlandırıcı etkisiyle oldukça yüksek tüketime sahip Teff tohumlu çay teff tohumunun işlenmesi ile çay kıvamına getirilerek sıcak suyun içine atılır. İçimi de bir o kadar hoş olan bu bitkinin bu kadar gündemde olması da tesadüfi değildir.Bilinçli ve sağlıklı her insanın tüketebileceği teff tohumlu çay bağışıklığı güçlendirir.

Teff Tohumlu Çay İçindekiler

Kalsiyum Protein Lifler ve antioksidanlar bulunmaktadır. Ürünün içeriğinde hiçbir kimyasal madde bulunmaz tamamen doğal bir tahıl çayıdır.