Yoğurt Kilo Aldırırmı?

Yoğurt Kilo Aldırırmı?

Bahar aylarına giriş yaptığımız bu günlerde  kilo vermek konusunda bir çok bayan çalışmalarına başlamıştır.  Kış aylarında ödem toplayan, sporsuz kalanlar için hafif yağlanan ya da kilo alan vücudumuz  için bahar aylarında  kilo verme çalışmalarına başlayanlar arasında yer alıyorsanız sizi çokta yakından ilgilendiren bir konuya değinmek istiyoruz. ” Yoğurt kilo aldırırmı?

 

yoğurt kilo aldırır mı?

Yoğurt, süt ve süt ürünleri grubunda yer alan bir besindir. Kalsiyum ve probiyotikler bakımından oldukça zengin bir besin kaynağıdır. Kemik ve diş sağlığımız için ayrıca bağırsak familyası canlıları içinde oldukça faydalıdır. Protein kaynağı besin olan yoğurt kalori değeri bakımından da yüksek değildir. Diyet yaparken özellikle ana yemek yanında veya ara öğün olarak kullanılır.

Kilo Konusunda En Masum Yoğurt

Yoğurt kilo konusunda en masum olan yiyeceklerden biridir. Yoğurdu tehlikeli gibi gösteren yanında tercih edilen yemektir. Kilo aldırmanın aksine göbek ve basen yağlarını eritme konusunda oldukça faydalıdır. Örneğin ; makarna ile yoğurt yerseniz kilo alırsınız, salata ve yoğurt yerseniz zayıflarsınız.  İçerdiği bol protein ve antioksidanlar sayesinde oldukça faydalı bir besindir. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. Bu yönüyle kalori yakılmasını destekler.  Bu durumda kilo vermenizi sağlayacaktır. Yapılan araştırmalara göre yoğurdun özellikle göbek yağları konusunda  eritici özelliği kanıtlanmıştır. Kalori değeri bakımından da 100 gram yoğurt 90 kalori kadardır. 1 adet nescafenin 78 kalori olduğunu düşünürsek 1 kase yoğurdun aslında ne kadar sağlıklı bir  diyet dostu olduğunu daha iyi anlayabiliriz.

yoğurt kilo aldırır mı?

Yoğurt zayıflatıcı etkisinin yanında sağlık açısından da çok faydalıdır. Özellikle doğal mayalama yöntemi ile yapılan yoğurtların suları B vitamini bakımından çok zengindir. Süzme yoğurtta suyu kalmadığı içim B vitamini de çok az seviyeye iner. Sabahları kahvaltıdan sonra yenen yoğurt bağırsakların çalışmasına katkı sağlayarak kabızlığın önüne geçer. Çocuklarda hepatit tedavilerinde destek besin olarak kullanılır. Cilt güzelliği bakımından da faydalı olan yoğurt ile yaptığınız maskelerde cildinizin canlandığını göreceksiniz. Tansiyon hastaları için ise tansiyon dengeleyici olduğu için rahatlıkla tüketilebilir. Ayrıca yoğurt halsizliği önler , tok tutucu özelliğe sahiptir.Kilo verme sürecinizin hızlanmasını istiyorsanız yoğurt tüketebilirsiniz.