Zayıflama Hareketleri

Zayiflama HareketleriZayıflamak, kilo vermek, sadece diyet yaparak oldukça zor. Bu nedenle günlük spor hareketleri uygulayarak daha sıkı bir vücuda sahip olarak, daha hızlı zayıflayabilirsiniz. Hem spor yapmak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Zayıflama hareketleri yaparak hem eğlenin hem de zayıflamanın tadını çıkarın. Bu yazımızda zayıflama hareketlerinin inceliklerini anlatıp, sizlere faydalı bilgiler vermeye çalışacağız. Böylelikle siz de hem kendinizi iyi hissedeceksiniz hem de sıkılaşacaksınız!

Zayiflama HareketleriÖncelikle olarak en çok sıkılaştırılması istenen bölgeler karın ve kalçadır. Bu ikisini de beraber sıkılaştırarak incelebilir ve zayıflayabilirsiniz. Karın kaslarını sıkılaştırmak zannedildiği kadar zor değildir, sadece on gün boyunca dediklerimizi yaparak düz bir karına sahip olabilirsiniz.  Karın hareketleri için öncelikli olarak yarım saat boyunca yüksek tempolu  olarak vücudunuzu çalıştırın. Böylelikle vücudunuz yağ yakmaya hazır hale gelecektir. Yarım saatlik hazırlıktan sonra mekik hareketi yaparak rutine başlayın. Belinize ve kalça kemiğinize yüklenmemeye dikkat ederek, gücünüzü sadece karnınızdan alarak mekik hareketini yapmaya çalışın. Her 13 mekikten sonra 1 dk dinlenin ve bu şekilde 3 kere 13lük set tamamlayın. Daha sonra bacaklarınızı uzatın ellerinizi yere koyun ve bacaklarınızı bitişik olarak kırmadan kaldırmaya çalışın. Kaldırabildiğiniz en uç noktaya kadar kaldırın.

Kalçalarınızı sıkılaşmak için yapacağınız hareket ise az önce bahsettiğimiz hareketten sonra yapabileceğiniz çok basit bir harekettir. Bu harekette yan dönün ve bacaklarınızı  düz uzatın. Daha sonra tek taraflı bir makas gibi bacağınızı kaldırıp indirin bu hareketi yaparken başınızın yerde değil düz bir şekilde kalkmış olması geriyor. Ayak ucunuzu kendinize doğru çekerek bu hareketi daha etkili hale getirebilirsiniz. Bunun dışında kalçalarınızı sıkılaştırmak ve kalça bölgesinden zayıflamak için yapacağınız bir diğer hareket ise ip atlamaktır. Hem çok eğlenceli hem de yüzmek kadar etkilidir. Üstelik ip atlamak boksçularında günlük programlarında olan oldukça etkili bir egzersizdir.