Zayıflama Yöntemleri – Zayıflama Hareketleri

Fazla kilo problemi çoğumuzun başlıca sıkıntısı. Aldığım kaloriyi yakamak, yerleşik yağlar ve aldığımız kiloları verememek bir çoğumuzun başınızayıflama hareketleri arıtıyor. Ancak günlük hayatınızda yapacağınız ufak değişikliklerle bu kilolardan kurtulmak mümkün. Birazdan anlatacağımız egzersizleri yaparak fazla kilolarınızdan kurtulabilir, hem daha sağlıklı ve sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Üstelik bu hareketleri yapmak için özel aletlere ve mekana ihtiyacınız yok.

Fazlalıklardan en fazla şikayet edilen bölge olan bel çevresini şekle sokmak için yapmanız gereken şey çok basit. Uzun bir sopayı -bu oklava, yer temizleme aletinin çubuğu olabilir bulabildiğiniz en düz ve kollarınızın boyuna yeticek uzunlukta bir sopa- ensenizden geçirip, kollarınızı üzerine dolayın veya sarkıtın. Bacaklarınızı omuz hizasında açın ve belden aşağınızı hareket ettirmeden omuzlarınızla birlikte sağa ve sola dönebildiğiniz son noktaya  kadar dönün. Bunu yaparken tam anlamıyla dik durun ve kesinlikle sopadan güç almayın. Bu hareketi her iki tarafa her biri 12 kereden 3 set halinde fırsat bulduğunuzda yapabilirsiniz. Böylelikle bel çevrenizin yanında biriken yağlarda azalma olduğunu göreceksiniz.

Bacaklarınızı ve kalçalarınızı sıkılaştırmak için yapmanız gereken düz bi duvara sırtınızı yaslayarak oturur pozisyonda durmak. Dayanabildiğiniz kadar bu pozisyonda durun ve nefes alış verişlerinizi kontrol altında tutun. Bir yerden sonra bacaklarınız ve kalçalarınız yanmaya başlayacaktır. Bu hareketi doğru yaptığınız anlamına gelmektedir. Kolayca pes etmeyin bu şekilde gücünüzün sonuna kadar durun. Burada dikkat etmeniz gereken dizlerinize fazla yüklenmemek. Bu hareketi istediğiniz zaman istediğiniz yerde yaparak hem kalçalarınızı hem bacaklarınızı hem de karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

Tüm bunları yaparken bol su içmeyi ve hareketlerden önce ısınma hareketleri yapmayı ihmal etmeyin!